G-X9M9DD884Y
Site Loader
Panenská 2, Bratislava 811 03

Primátor Bratislavy Vallo v predvolebnom rozhovore povedal „Keď vyhrám voľby, pôjdem stanovať hoci aj pred ministerstvo životného prostredia, kým nezačne seriózne riešiť problém kontaminovanej spodnej vody”. (8. marca 2018)

Vedeli ste, že máme mestské zastupiteľstvo v najdlhšej štrajkovej pohotovosti?  Vrakunské mestské zastupiteľstvo je v štrajkovej pohotovosti kvôli skládke od roku 2015. Pripadá Vám to úsmevné? Skôr tragické. Tragické nad nemohúcnosťou úradov a štátnej mašinérie vyriešiť problém v prospech svojich občanov.  Ale poďme pekne po poriadku, aby ste si mohli urobiť vlastný obraz.

O toxickej skládke vo Vrakuni sa vie už 23 rokov! V rokoch 1966 – 1979 vyvážali vtedajšie Chemické závody Juraja Dimitrova (CHZJD) vysoko toxický odpad do vyschnutého koryta ramena Dunaja na rozhraní bratislavských mestských častí Vrakuňa a Ružinov bez toho, že by sa podložie upravilo proti presakovaniu látok do pôdy. Rozloha skládky je približne 4,65 hektára. V roku 1980 bola skládka zavezená zeminou.

Celý náš blog k vrakunskej skládke nájdete na https://martingregus.blog.sme.sk/c/537660/vrakunska-skladka-23-rokov-trapenia-primator-vallo-sluboval-stanovacku.html

Post Author: MG