G-X9M9DD884Y
Site Loader
Panenská 2, Bratislava 811 03

Dnes sa zástupcovia Ministerstva životného prostredia ČR, Ministerstva zahraničných vecí ČR a Libereckého kraja jednoznačne zhodli na tom, že poľská reakcia na požiadavky Českej republiky, ktoré by mohli viesť k mimosúdnemu riešeniu problémov spôsobených ťažbou v bani Turów, je absolútne nedostatočná a nemožno ju akceptovať.

Česká strana o tom bude informovať ako svoje poľské náprotivky, tak aj Európsku komisiu, ktorá ju o to priamo požiadala. ČR očakáva do konca roka vyjadrenia EK k podanému podnetu podľa čl. 259 Zmluvy o fungovaní EÚ. Na základe vyjadrenia Komisie aj doterajšieho priebehu rokovaní následne česká vláda rozhodne o ďalšom postupe v celej záležitosti.

Naša občianska iniciatíva sa rozširovaniu bani Turów obsiahlo venovala vo svojom stanovisku, ktoré sme zverejnili 13.11.2020 na našich stránkach ako aj v blogu predsedu občianskej iniciatívy STOP Zelená Martina Greguša v denníku SME , kde sme urobili otvorenú výzvu ministrovi Jánovi Budajovi, aby otvorene podporil požiadavky Českej republiky. Zatiaľ sa však žiaľ tak nestalo.

Post Author: MG

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *