G-X9M9DD884Y
Site Loader
Panenská 2, Bratislava 811 03

PRÁVE PREBIEHA VÝZNAMNÁ KONFERENCIA O OBNOVE DOMOV🏚️➡️🏘️🏡

✅ OCHRANA ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA MÔŽE A MALO BY BYŤ AJ UMENIE

🟢Minister životného prostredia #MilanChrenko dnes vystúpil na konferencii „Nebúrajte, obnovujte!“ zameranej na hľadanie správnych riešení pri obnove rodinných domov, ktoré vzišli z architektonickej súťaže.

🟢Súťaž s názvom Súťaž návrhov na riešenie obnovy rodinných domov pre Plán obnovy a odolnosti SR s podtitulmi (pre jednotlivé súťaže podľa typu riešených rodinných domov) typ „štvorec“, typ “kocka” a typ “orava” vyhlásila Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP v spolupráci so Slovenská komora architektov.

💬„Ľudové umenie často prirodzene vychádzalo zo životného prostredia. Súčasné umenie sa často vracia k životnému prostrediu. No a presadzovať adekvátnu ochranu životného prostredia je často umenie. Obnova rodinného domu predstavuje príležitosť zvýšiť komfort každodenného života a architektonickú hodnotu svojho domova a okolia,“ dodal minister Chrenko.

Vedeli ste že….
👉Podľa údajov Európskej únie budovy spotrebovávajú až 40 percent svetovej energie.
👉Podľa údajov OSN sú budovy zodpovedné za 36 percent emisií CO2 v členských krajinách EÚ.
👉Podľa výsledkov sčítania obyvateľov na Slovensku v roku 2021 len jedna pätina rodinných domov na Slovensku je úplne zateplená a má vymenené okná.
👉Každý tretí dom postavený pred rokom 2001 nemá obnovené ani okná, strechu či obvodový plášť.
👉Podľa júlovej štúdie Slovenskej akadémie vied, je Slovensko krajinou s najvyšším podielom výdavkov na energie k disponibilným príjmom.
👉Obyvateľoch s nižšími príjmami dokonca vynaložia priemerne 16 percent zo svojich príjmov len na energie.
👉Slováci pri vykurovaní domácností podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu vyprodukujú ročne 3,5 milióna ton oxidu uhličitého.

#envirorezort #obnovarodinnychdomov #plánobnovy #SAZP #architektura #inovacia #slovensko Autor príspevku a foto Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP on Facebook

Post Author:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *