29.7. bol otvorený vynovený náučný chodník do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Stalo sa tak symbolicky pri príležitosti 150. výročia od jej objavenia.
Turistami vyhľadávaný náučný chodník, pôvodne vybudovaný v roku 1998, je dlhý takmer 500 metrov. Ochranári vymenili poškodené zábradlie a vynovili päť náučných panelov, ktoré informujú o jedinečnosti tejto prírodnej oblasti. Návštevníci sa môžu na nich dočítať o zvyškoch pralesov v Národnej prírodnej rezervácii Stratená, o Slovenskom raji, v ktorom rastie viac ako štvrtina druhov flóry na Slovensku, a v neposlednom rade aj živočíchoch, ktoré v ňom majú svoj domov.
Ide o ohrozeného hlucháňa hôrneho a aj o medveďa hnedého, vlka dravého, či rysa ostrovida.
Dobšinská ľadová jaskyňa je jediná verejnosti sprístupnená jaskyňa v Slovenskom raji. V minulom roku bola treťou najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku. Ľadopády, ľadové stalagmity či stĺpy si v roku 2019 pozrelo vyše 82 tisíc návštevníkov.
Dobšinská ľadová jaskyňa dosahuje dĺžku 1483 m. Zaľadnená plocha je 9770 m2, objem ľadu viac ako 110 000 m3. Najväčšia hrúbka ľadu 26,5 m je vo Veľkej sieni. Právom je označovaná za ľadový klenot svetového dedičstva.