G-X9M9DD884Y
Site Loader
Panenská 2, Bratislava 811 03

HODINA ZEME🌎

Budúcnosť planéty ja naša spoločná zodpovednosť

🤝 Zapojte sa do iniciatívy Hodina Zeme, vyzýva minister Budaj

✅ Poslednú marcovú sobotu, teda 25. marca, sa uskutoční celosvetová akcia Hodina Zeme. Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) a jeho rezortné organizácie sa pridajú k svetovej iniciatíve. MŽP SR vyzvalo aj ostatné ministerstvá, aby sa zapojili do najväčšej kampane Svetového fondu na ochranu prírody a venovali hodinu pre Zem. V čase od 20:30 do 21:30 majú vypnúť vonkajšie a vnútorné osvetlenie vo všetkých budovách svojich organizácií, pokiaľ je to možné.

🌍 Hodina Zeme je celosvetová akcia, ktorej úlohou je upozorniť na environmentálne hrozby, ktorým čelí naša planéta a zároveň zvýšiť povedomie o zmene klímy. Do akcií najväčšej svetovej kampane na ochranu planéty sa zapájajú organizácie, obce, školy i firmy. Vlani sa k výzve pripojilo viac ako miliarda ľudí z viac ako 190 krajín z celého sveta.

🟩 V roku 2023 sa Hodina Zeme posúva ďalej. Cieľom je, aby v ikonickom momente nezhasli svetlá len dominanty a budovy v našich mestách a obciach, ale aby sa aj ľudia „vypli“, oddýchli si od každodenných starostí a 60 minút venovali našej planéte. Môžu organizovať čistenie svojho okolia, brehov riek či jazier, sadenie stromov, či skrášlenie svojich záhrad. Spoločne tak môžu premeniť jednu hodinu na tisíce aktivít v prospech prírodného prostredia našej planéty.

👉 Minister životného prostredia Ján Budaj preto vyzýva ľudí, aby v tento deň obetovali svoj čas na podporu dobrej veci a prispeli k zlepšeniu životného prostredia vo svojom okolí. „Jedna hodina je však málo, aby sme svoj negatívny vplyv na planétu vymazali. Na svoje životné prostredie máme brať ohľad vždy a pri každej našej činnosti. Budúcnosť planéty, je naša spoločná zodpovednosť,“ zdôraznil minister Budaj.

Štátna ochrana prírody SR
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva
Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica
Výskumný ústav vodného hospodárstva / VÚVH
SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik
Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP
Slovenská inšpekcia životného prostredia
Environmentálny fond

#mžpsr #ministerstvo #hodinazeme #earthhour #zem #earth #slovensko #svet #spolu #ochrana #priroda #enviro Autor pr├şspevku a foto Slovensk├í agent├║ra ┼żivotn├ęho prostredia – SA┼ŻP on Facebook

Post Author:

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *