G-X9M9DD884Y
Site Loader
Panenská 2, Bratislava 811 03

ČO NÁM HROZÍ PRI SMOGOVEJ SITUÁCII?🌫️

❎MÝTUS A FAKT O OVZDUŠÍ ✅

❎Mýtus: Smogová situácia znamená stav ohrozujúci život, pri ktorom by sa človek vôbec nemal pohybovať vonku.

✅Fakt: Smogová situácia či regulácia zdrojov znečisťovania ovzdušia znamená zhoršenú kvalitu ovzdušia v dôsledku vysokých koncentrácií niektorej znečisťujúcej látky. Nemusí však nevyhnutne znamenať bezprostredné ohrozenie zdravia alebo dokonca života.

❗️Vysoké koncentrácie znečisťujúcich látok v ovzduší predstavujú problém predovšetkým pre citlivé skupiny osôb, ako sú starší ľudia👵, tehotné ženy🤰, deti👦 a ľudia s chronickými a kardiovaskulárnymi ochoreniami🫀. Najmä títo ľudia by mali obmedziť fyzicky náročné vonkajšie aktivity. Určite to však nie je stav, pri ktorom by človek nemal vôbec chodiť von. Dôležité je i počas tejto doby vetrať, ale ideálne len krátko a intenzívne.

👉Podmienky a pravidlá vyhlasovania smogových situácií a regulácií sa v priebehu času menili, preto nie je možné počet vyhlásení v jednotlivých rokoch priamo porovnávať. Okrem toho vo veľkej miere závisia aj od aktuálnych meteorologických podmienok, to znamená nielen od množstva emisií.

📍Aktuálnu kvalitu okolia viete sledovať aj na našej stránke Dnes dýcham:
https://dnesdycham.populair.sk/

#zamodruoblohu #populair #LIFEprojects #airquality #mytyafakty #mýtyafakty Autor príspevku a foto Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP on Facebook

Post Author:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *