G-X9M9DD884Y
Site Loader
Panenská 2, Bratislava 811 03

Boj so starými environmentálnymi záťažami bude pokračovať💪

ENVIROREZORT ZAČÍNA RIEŠIŤ STARÉ EKOLOGICKÉ ZÁŤAŽE

🟢Jednou z priorít podpredsedu vlády a ministra životného prostredia Tomáš Taraba • SNS – ŽIVOT NS je naštartovať sanáciu starých ekologických záťaží. Šéf envirorezortu v tejto súvislosti absolvoval rokovanie s predsedom asociácie sanačných spoločností #ENVISAN Igorom Polčanom. Témou stretnutia boli technické a legislatívne prekážky pri sanáciách spôsobených prijatím novely zákona o envirozáťažiach.

💬Podpredseda Taraba počas diskusie povedal: „Je najvyšší čas urobiť poriadok v odstraňovaní ekologických záťaží, ktoré významným spôsobom ovplyvňujú nielen kvalitu životného prostredia, ale aj zdravie ľudí na Slovensku. Čaká nás veľa práce.“

🟢Zároveň zdôraznil, že akútnym problémom je potenciálne riziko kontaminácie podzemných vôd Žitného ostrova, spôsobené starou environmentálnou záťažou v bratislavskej #Vrakuni. Envirorezort chce preto pokračovať v projekte enkapsulácie, teda vybudovaní podzemnej tesniacej steny, povrchovej tesniacej vrstvy a následného čistenia podzemnej vody.

🟢Šéf rezortu životného prostredia definoval boj s envirozáťažami za prioritu ministerstva pod jeho vedením. Ubezpečil verejnosť, že zákon o envirozáťažiach je vo fáze analyzovania, vrátane pripomienok prezidentky #ZuzanyČaputovej.

🟢Ambíciou ministerstva životného prostredia je zapracovať konkrétne návrhy do programového vyhlásenia vlády a realizovať potrebné zmeny ešte v roku 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣.

🟢So sanáciu ekologických záťaží pomôžu Slovensku európske fondy.

👉Tlačová správa je dostupná ➡ https://www.minzp.sk/spravy/november/tomas-taraba-prijal-odbornikov-odstranovanie-envirozatazi.html

#slovensko #envirorezort #sanácie Autor príspevku a foto Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP on Facebook

Post Author:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *