G-X9M9DD884Y
Site Loader
Panenská 2, Bratislava 811 03

22. apríl, Deň Zeme

Slovenská agentúra životného prostredia si tento dôležitý deň pripomenula aktivitami v spolupráci so žiakmi, dobrovoľníkmi a verejnosťou.

🔷 Na Deň Zeme bola vyhlásená každoročná výzva Jarné upratovanie s Maxom, počas ktorej môžete vyčistiť vaše obľúbené prechádzkové miesto alebo okolie vášho domu od voľne pohodeného odpadu.

🔷 Zamestnanci SAŽP majú jarnú brigádu Pozdrav Zemi už za sebou, Vo štvrtok, 18. apríla, vyčistili a upratali areál hlavného sídla na Tajovského ulici v Banskej Bystrici.

🔷 Súčasťou aktivity bude aj osadenie náučných tabúľ a vzdelávacích hier o odpadovej pyramíde a významných opeľovačoch.

🔷 Zamestnanci si tiež budú môcť vyskúšať Príma klíma quest – zamerané na zmiernenie a adaptáciu na zmenu klímy.

🔷 Stredisko environmentálnej výchovy Dropie si Deň Zeme pripomenie interaktívnymi prezentáciami v školách v Kolárove, Zemianskej Olči a Sokolciach.

🔷 Počas celého apríla zároveň prebieha vzdelávacia kampaň klímaTyzuj sa s aprílovou výzvou S burinou do kuchyne zameranou na využitie divorastúcich byliniek na prípravu jedál a nápojov. Žiaci všetkých typov škôl na Slovensku sa do 24. apríla môžu zapojiť do výtvarnej súťaže Zelený svet na tému Teplo môjho domova. Súťaží sa o hodnotné ceny, športové veci, maliarske potreby, knižné publikácie a iné darčekové predmety.

🔷 V mesiaci apríl oslavujeme Deň Zeme aj realizáciou Inovačného vzdelávania pre učiteľov zo škôl v Žilinskom samosprávnom kraji, či stánkom so zážitkovými aktivitami na podujatí TalentExpo veda a technika 2024 v Banskej Bystrici (25.4.2024).

#denzeme

Autor príspevku a foto Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP on Facebook

Post Author:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *